fbpx

Autoři

webber

ANDREW LLOYD WEBBER – hudba

Lord Andrew Lloyd Webber je bezpochyby nejúspěšnějším žijícím muzikálovým skladatelem na světě. Narodil se v Londýně v rodině hudebního pedagoga a skladatele, od něhož podědil své výrazné nadání. Už v dětství projevoval silné sklony k divadlu a ve svém dětském pokoji psal a inscenoval první naivní muzikály.

richard-stilgoe

RICHARD STILGOE – doprovodný text

Sir Richard Stilgoe žije v Surrey, kde se i narodil, má pět dětí a dvě vnoučata. Píše písně, spravuje Nadaci Orpheus a věnuje se hudební výchově – nejčastěji formou „Stilgoeových rodinných koncertů“ ( Royal Festival Hall) a spolupracuje s Národní hudební nadací pro mládež. Vychován byl v Liverpoolu, prošel Anežským kostelním sborem a Cavern Clubem v Cambridgi.

charles-hart

CHARLES HART – texty

Charles Hart se narodil v Londýně, studoval v Maidenheadu a Cambridgi. Je autorem textů pro muzikály Fantom Opery, Aspekty lásky, Snění, The Kissing-Dance, operu Vampyr (BBC TV) a dalších písní, ke kterým kromě slov složil i hudbu. Komponuje pro televizi (Watching, Split Ends, Granada TV) a rádio (Love Songs, BBC Radio).

RICHARD STILGOE a ANDREW LLOYD WEBBER – libreto

gaston-leroux

GASTON LEROUX – autor původního románu „Fantom Opery“

Gaston Louis Alfred Leroux byl francouzský spisovatel, dramatik a novinář. Narodil se v Paříži a vystudoval zde práva (1889). Celé své dědictví prohýřil v alkoholu a hazardních hrách, začal proto pracovat jako kritik pro deník L´Echo de Paris. V letech 1894 až 1906 procestoval Evropu, Asii a Afriku jako zpravodaj.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com